Klietka Piano 6


20160203_194325Prvú klietku Piano 6 som kúpil staršiu, za cenu 20 Eur. Hľadal som niečo “väčšie”, vhodné aj prípadne pre stredné vtáctvo, hlavne na zazimovanie, keď niektoré druhy nemôžu byť zimované vo vonkajších výbehoch. Neskôr som kúpil ešte jednu, zánovnú, nakoľko táto klietka je super, spĺňa všetky požiadavky. 

 

 

 

Parametre:

Výrobca: Ferplast

Rozmery: D 87 x Š 46,5 x V 70 cm

Počet krmítok: 4ks, otáčacie

Počet dvierok: 4ks

Výsuvné dno: áno

Výbava: bidielka, krmítka, zrkadielko

 

Klady a zápory:

+ rozmery klietky, vhodné aj pre stredných papagájov (korely, pyrury a pod.)

+ 4 dvierka, 2 spredu, 2 z bokov

+ výsuvné dno

+ výbava klietky, zahrnutá v cene

+ otáčacie krmítka, 4ks, jednoduché čistenie krmítka bez rizika úniku papagája

+ možnosť zavesiť búdku z vonku klietky

+ design klietky

– nákupná cena, ktorá je vyššia (130 Eur pri novej)

– všetky dvierka sú rovnaké veľké, a na prípadne vkladanie väčších misok na spodok klietky sú malé

 

Fotky:

 

Popis:

Prvú Piano 6 klietku som kúpil staršiu, za cenu 20 Eur. Hľadal som klietku vhodnú do domu, primeraných rozmerov, nie drahú, s výsuvným dnom.  Na inzerátoroch som našiel túto klietku, ale bez mena, len s popisom parametrov, ktoré vyzerali dobre. Dohodol som si stretnutie a klietku kúpil po prezretí.  Už na prvý pohľad vyzerala super. Po nejakom čase, pri vyhľadávaní na internete, sa mi ju podarilo nájsť a zistiť si aj cenu novej.. A bol som prekvapený.  S klietkou som maximálne spokojný, neskôr som kúpil ešte jednu, zánovnú, cez inzerát.

V klietke boli nejaký čas, kým som ich mal doma, ubytované forpusy- jeden párik. Klietka im maximálne vyhovovala, poskytovala dosť priestoru, búdku mali zavesenú zvonku, vyzerali že sú spokojný. Neskôr som chov forpusov zrušil, predal ich, a klietka mi ostala.

Po predaji forpusov som do klietky ubytoval pár pyrúr, trávili v nej zimné obdobie v pivnici.  Pyrury mám dva páry, tak som dokúpil ešte jednu takúto istú klietku, kde som ubytoval druhý pár.  Búdky som tak isto zavesil zvonku. Pyrury radi nocujú v búdkach, preto bolo potrebné osadiť ju. Vtáci vyzerajú byť spokojný, aj keď priestor nieje pre ne príliš veľký, ale nieje ani nevyhovujúci, poskytuje im možnosť krátkeho preletu z bidla na bidlo, možnosť šplhania a podobne.  Trávia v klietke zimné obdobie.

Čistenie klietky nerobí žiadny problém vďaka výsuvnému dnu.  Čístenie krmítok je veľmi jednoduché, stačí len otočiť krmítko, vytiahnuť a vyčistiť. Pri vytiahnutí krmítka, vďaka otočnému mechanizmu ktorý sa mi veľmi ľúbi, nehrozí ani únik vtáka. Tak isto, uchytenie je riešené veľmi dobre a nehrozí ani poškodenie krmítok alebo ich vypadávanie po čase.  Vo výbave novej klietky sú bidlá, ktoré sa dajú dobre tvarovať a prispôsobovať. Nájdete tam aj jedno zrkadielko, ktoré som ja ale nepoužil, nakoľko v klietke boli vždy min. 2 vtáky rovnakého druhu.

Design klietky je veľmi pekný, je vhodná aj do bytu/domu.  Klietka určite poteší operenca a je vhodná ak hľadáte dobrú klietku pre svojho miláčika a nevadí vám aj vyššia cena.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Checkbox GDPR is required / checkbox GDPR je vyžadovaný

*