Hagen Vision II model L2


20204_hagen_visionii_vogelheim_1Klietku som kúpil staršiu. Hľadal som klietku s vhodnými rozmermi a dobrou cenou a na bazoši som našiel túto klietku. Klietku som používal krátku dobu  a neskôr predal známej, ktorá ju zobrala pre párik anduliek. Klietka mala výhody aj nevýhody, bližšiemu popisu sa budem venovať v článku. 

 

 

 

Parametre:

Rozmery: D 75 x Š 38 x V 93 cm

Výsuvné dno: nie

Bočné dvierka: nie

Počet dvierok: 4, z predu

Výbava: plastové bidlá, misky

 

Klady a zápory:

+ primerané rozmery na drobné vtáctvo (zebričky, andulky, kanáriky a pod.)

+ vysoká vanička zo spodu, na zachytávanie nečistôt

+ základná výbava (plastové bidlá a pod.) v cene klietky

– nákupná cena klietky, pri novom kuse

– konštrukcia klietky (podľa môjho názoru dosť slabá a labilná)

– nemá výsuvné dno, horšie čistenie

– bidlá sú plastové,  nie drevené

– dvierka sa otvárajú aj von aj dnu, môžu vbehnúť do vnútra klietky

 

Popis:

Klietku som kúpil staršiu, vo výbave boli 2 plastové vaničky (krmítka) a plastové bidlá. Plastové bidlá som vyradil a nahradil drevenými bidlami, halúzkami a podobne.   Plastové krmítka – vaničky, som tiež vyradil a nahradil klasickými krmítkami. Klietka má nevýhodu, že nemá výsuvné dno, čo sťažuje čistenie.  Je nutné rozpojiť vaničku a telo klietky, klietku (vrchnú časť) presunúť a vaničku vyčistiť.  Pri presune vrchnej časti sa môže ľahko stať že operenec unikne von. Ďalšou nevýhodou z môjho pohľadu, sú dverká.  Otvárajú sa aj smerom von aj smerom dnu, ľahko sa môže stať že prepadnú do vnútra klietky. Konštrukcia klietky ma tiež práve nepotešila, nakoľko jednotlivé steny sú medzi sebou spojené len plastovými držiakmi, ktoré vo mne veľa dôvery nevzbudzovali.  Pokiaľ sa použijú vaničky – krmítka, dodané s klietkou, ktoré sa umiestnia na spodku vaničky, cez bočné otvory vo vaničke ich je možné vytiahnuť bez problémov.

V klietke som krátky čas choval párik forpusov.  Priestoru klietka poskytovala dosť, ale nevýhodou bolo že vtáci sa zdržovali len v vrchnej časti klietky (od polovici výšky nahor), čo je spôsobené veľkou výškou klietky a prirodzeným správaním operencov. Na klietke mi chýbali bočné dvierka, aby sa dala búdka zavesiť z vonku, z boku.

 

Zhodnotenie:

Ak hľadáte klietku pre drobné vtáctvo, nieje táto klietka zlá voľba.  Avšak treba počítať s viacerými negatívami. Ak ju chcete používať aj ako odchovňu, na hniezdenie, problém bude hlavne pri čistení, kedy budú vtáci sústavne rušení pri rozpájaní a prenášaní vrchnej časti klietky, aby sa dala vyčistiť vanička.  Pri cene, v akej sa táto klietka predáva, sa určite dá na internete nájsť aj iná, lepšia klietka.  Ale všetko záleží od priestorových možností a tomu, čo sa komu páči.

 

Fotky:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Checkbox GDPR is required / checkbox GDPR je vyžadovaný

*