Vtáctvo, zvieratá

Pyrury perlaté /pyrura červenobruchá

Volajlú ich aj “malé Ary”.  Pyrury.  Originál rozšírené v južnej amerike. Ide o jeden z poddruhov pyrur, poddruh perlaté, inak nazývané aj červenobruché. Podľa chovateľov, jeden z najkrajších poddruhov pyrúr.
Čítať viac»

Alexander červenohlavý

Najtichší, alebo jeden z najtichších zástupcov rodu alexander. Dospieva vo veku 3 rokov. V prvom roku sa pohlavie určuje cez DNA, vyfarbuje sa až v druhom, resp. dospieva  a je vyfarbený v treťom roku života.
Čítať viac»

Striebrozobky spevné/malabarské

Pri prehliadaní chovateľských skupín na Facebook-u, som si všimol inzerát na tieto drobné vtáčikyy. Na prvý pohľad sa mi zapáčili, cena bola prijateľná. Po dohode s chovateľom, na ďalšej burze v Senci som ich prevzal. Neskôr doplnil ďalšími 4 nepríbuznými kusmi od chovateľa z Holíča.
Čítať viac»

Agaporniy šedohlavé (canus)

Agapornis šedohlavé – canus. Najmenší z rodu agapornisov. Spolu s agapornisom taranta (etiopsky) vynikajú u agapornisov tým, že majú pohlavný dimorfizmus, dá sa rozoznať samec/samica. Do chovu mi pribudol jeden párik týchto “prckov”.         Základné údaje: Rozšírenie – Afrika (Madagascar) Pohlavný dimorfizmus: áno Veľkosť – menší ako andulka, veľkosť asi ako forpus […]
Čítať viac»

Nové cites pravidlá, 2019

Od 01. januára 2019 vošli do platnosti nové pravidlá ohľadne CITES. Zmena sa týka aj chovateľov exotického vtáctva. Boli pridané druhy do prílohy 11 – ku ktorým netreba viesť evidenciu a nezameniteľne ich značkovať. Zároveň boli upravené pravidlá pre CITES A/B druhy.     Linky na dôležité dokumenty ohľadom CITES: Nový zákon platný od januára […]
Čítať viac»

Older Entries »