Vtáctvo, zvieratá

Agaporniy šedohlavé (canus)

Agapornis šedohlavé – canus. Najmenší z rodu agapornisov. Spolu s agapornisom taranta (etiopsky) vynikajú u agapornisov tým, že majú pohlavný dimorfizmus, dá sa rozoznať samec/samica. Do chovu mi pribudol jeden párik týchto “prckov”.         Základné údaje: Rozšírenie – Afrika (Madagascar) Pohlavný dimorfizmus: áno Veľkosť – menší ako andulka, veľkosť asi ako forpus […]
Čítať viac»

Agapornis ružovohrdlé

Agapornis – malý čiperný vtáčik. A mne sa tento druh veľmi začína ľúbiť. Preto som rozšíril chov o ich ďalší “poddruh”, agapornis ružovohrdlý. 
Čítať viac»

Indický bežec

Patrí medzi kačky. Ide o “mäsožravú” kačku, ktorá sa živý slimákni alebo inými škodcami na záhrade. Ide o nelietavý druh kačíc,ktorý je nenáročný na chov.
Čítať viac»

Agapornis liliane (ružovohlavý)

Chovné druhy sa opäť rozšírili o ďalší druh. Tento krát opäť o ďalší druh agapornia – liliane (ružovohlavý), ktoré nieje v SR /CZ moc rozšírený. Kým fischer / hnedohlavý / ružovohrdlý /škraboškový sú dosť rozšírené, etiopskych tiež raz za čas nájdete v ponukách, tak liliane sa objavia len veľmi zriedkavo.
Čítať viac»

Prírodné andulky - čistá forma z Austrálie

Prírodná andulka – na Slovensku niečo, čo sa buď nevidí alebo keď tak len veľmi málo. Poznám len jedného chovateľa čo má v chove prírodné andulky, odchovy priamo po rodičoch z Austrálie. A tieto malé zelené operence sú teraz začlenené aj u mňa v chove.
Čítať viac»

Older Entries »