Operenectvo na dvore


2011-05-27 21.02.35Pravidelne každé leto, na záhrade a dvore hniezdia rôzny operenci.  Lastovičky, kominárici.  Jeden rok na záhrade zahniezdili aj sovy – kuvici.  Pravidelne sa na záhrade objavujú aj holuby, vrabci a iný operenci. Aspoň niektorých mám zachytených aj na fotkách. 

 

 

 

 

Lastovičky:

Pravidelne od jary do jesene obývajú náš dvor a záhradu títo sťahovavý operenci. A taktiež odchovávajú aj mladé. Hniezda si robia v krytých častiach a občas sa podarí pri úspešnom odchove sledovať aj zácvik mladých , výučbu lietania. Každý rok sa pravidelne vracajú a robia spoločnosť na dvore.

 

 

Kominárici:

Posledné roky začali u nás hniezdiť aj kominárici. Malý švitorivý operenci. Odchovávajú úspešne aj mláďatá. Je radosť sledovať mladých ako sa zaúčajú lietať. Výdavať ich na stromoch a kríkoch, hlavne pri výučbe lietania.

 

 

Kuvik:

Jeden rok nám na záhrade zahniezdili aj sovy- kuvik.  Najprv sme o tom ani nevedeli, len po večeroch bolo počuť nové zvuky, typu “ku-vik, ku-vik” a nevedeli sme o čo ide. Po pár dňoch sme sa rozhodli ísť večer pozrieť do záhrady ale nič nebolo vidieť, čo by to mohlo byť.  Počas nasledujúcich dní sme zistili, že tam majú hniezdo sovy-kuvici.  Úspešne odchovali aj mláďatá, ktoré bolo vídať na stromoch, ako tam pospávajú a sedia.  Po odchove sa už stratili, odleteli, ostalo po nich len hniezdo.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Checkbox GDPR is required / checkbox GDPR je vyžadovaný

*