Návšteva Papoušči Zoo Bošovice (2018)


Máj 2018. K plánovanému výletu na burzu exotického vtáctva a zvierat v CZ v Kromeříži sme sa s kamarátkou dohodli spojiť to aj s návštevou Papoušči zoo v Bošovicích, pri Brne. 

 

 

 

Trasa:

Vyrazili sme z Trnavy, z miesta bydliska.  Smer na Nové mesto nad Váhom a odtiaľ cez Drietomu a kopce do CZ, na Moravu. Cesta je veľmi pekná, v veľmi dobrom stave.  Prvá zástavka bola burza v Kromeříži, na výstavisku Floria, kde sme popozerali ponuku vtáctva, podebatovali s chovateľmi, získali rôzne nové informácie a rady. Exotickému vtáctvu sú na burze venované dve haly. Cesta do Kromeříža trvala prb. 2 hod z Trnavy. Vyrážali sme pár minút pred 05:00 ráno, na burze sme boli prb. o 7:00 ráno.

Z Kromeřiže sme vyrazili do Bošovic, do Zoo. Trasu sme plánovali pomocou googlemaps. Hneď za mestom nás to vyviedlo na diaľnicu, ktorá ide do Brna.  Kromeříž – Bošovice – cesta trvá prb 1 hod. Po zjazde z diaľnice pred Brnou, sme chvíľu blúdili po dedinkách, z dôvodu že viacero ciest bolo rozkopaných, alebo boli uzavreté.

Z Bošovic sme sa rozhodli ísť naspäť domov po diaľnici.  Výjazd na diaľnicu – D2, bol kúsok za Bošovicami.

Celá trasa mala niečo cez 400km.

 

Papoušči zoo Bošovice

Prekvapení sme boli z umiestnenia Zoo, prb. v strede dediny, v dvoch spojených rodinných domoch. Vstupné bolo 100 kč / dospelá osoba,  50 kč sa platilo za fotogravanie. Platba bola možná aj v Eurách. V zoo sa nachádzali rôzne druhy papagájov, prevažne ale južná amerika.  Amazonci, amazoňany, aratingy, ary, agapornis fischer, žako, papagáj mayerov, kogny, andulky, korely, forpusy a iné Voliéry boli parádne, priestor aj expozície super.

Menšou nevýhodou bolo fotografovanie, z dôvodu nerušenia vtákov sa nedalo dostať až k voliére a fotiť cez mrežu, čo spôsobovalo problémy pri zaostrovaní – na mreže.

Webová stránka zoo Papoušči zoo Bošovice

Zopár fotiek z Zoo:

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Checkbox GDPR is required / checkbox GDPR je vyžadovaný

*