Výstava exotického vtáctva, Trenčianska Turná, 2019


Tak sa mi to nakoniec podarilo, zúčastníť sa ako návštevník akcie “Výstava exotického vtáctva – Ornita”, v Trenčianskej Turnej. Ide o celoštátnu výstavu, s účasťou chovateľov aj zo zahraničia (napr. CZ).

 

 

 

 

Základné informácie:

Miesto: Trenčianska Turná, kultúrny dom

Termín: 11-13 október 2019

Typ: celoštátna výstava

 

Na výstavu som sa vybral ako návštevník, v nedeľu ráno. Po prvý krát, konečne mi to vyšlo po nevydarených plánoch v predchádzajúcich rokoch.  Na moje prekvapenie, aj napriek nedeli doobedia a krásneho jesennému počasiu, bolo v KD stále dosť veľa návštevníkov. Súčasťou výstavy bol aj predaj vtákov (hlavne korely, andulky, agapornisy, zebričky).  Na výstave bolo možné vidieť od drobných vtákov (zebričky, pásomnici, kanáriky) až po veľké papagáje (ary, žako…..). Vo voliérach bolo veľa druhov z všetkých kontintov. celkový počet vtákov bolo okolo 800 kusov, ako som sa dozvedel od usporiadateľa.

Súčasťou výstavy bol aj predaj krmiva a chovateľkých pomôcok, hračiek pre vtáctvo a podobne.  Atmosféra bola super.

 

Vstupné na výstavu bolo 2 Eur na osobu (dospelí) a bola možnosť zakúpiť aj katalóg v cene 2 Eur. V katalógu bol k každému číslu klietky uvedený návo druhu, meno chovateľa, prípadne ocenenie z bodovacej súťaže.  Na konci katalógu boli kontaktné údaje na chovateľov.  Katalóg bol spracovaný parádne.

 

Súčasťou výstavy neboli len exotické papagáje, ale aj bažanty či čínske prepeličky.

 

Jediná nevýhoda, ktorú som postrehol, bolo parkovanie pri KD. Parkovisko nebolo plánované na takéto akcie, miesto na parkovanie bolo pomenej, trebalo hľadať miesto v okolí KD.

 

Účasť na tejto výstave určite odporúčam,  organizátori to mali domyslené, perfektne pripravené a k videniu boli nádherné  papagáje a iné vtáctvo.

 

A nakoniec, zopár fotiek:

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Checkbox GDPR is required / checkbox GDPR je vyžadovaný

*