Klietka Finca Melodia


20160203_194308Klietku som kúpil spolu s papagájom, alexandrom malým, ktorý v nej bol umiestnený. Alexander bol neskôr presťahovaný do voliéry – výbehu, spolu s ďalšími alexandrami a klietka mi ostala. Ale nevyužitá neostala. Ubytoval som do nej alexandra fúzatého, krotkého, ručne kŕmeneho, ktorého mám doma.  A zatiaľ sa tvári, že mu klietka vyhovuje. 

 

 

 

Parametre:

rozmery: D 75,5 x Š 45 x V 90,5 cm

dvierka: v strede jedny väčšie, v nich umiestnené aj menšie

kŕmitka: 4 ks

výsuvné dno: áno

medzery – 1 cm

 

Výhody a nevýhody

+ nákupná cena

+ rozmery klietky

+ výsuvné dno klietky

+ výbava v klietke pri kúpe

+ 4 krmítka

+ design klietky

+ ušká na prenos z boku

+ jednoduché zloženie klietky

– nemá dvierka zboku, čiže bez úprav klietky nieje možné zavesiť búdku z vonku

– na spodku klietky nemá žiadne chránenie pred bordelom z klietky

 

Popis:

Aktuálne mám doma tieto klietky dve. Klietka, ktorá ponúka veľmi veľa za pomerne nízku nákupnú cenu. Rozmery klietky v pohode postačujú aj pre stredného papagája, ktorého má človek doma ako miláčika. Ja som v nej mal umiestnené nejaký čas pyrury, bol v nej alexander malý (jeden), alexander fúzatý ružovoprsý.  Všetci sa v nej tvárili spokojne. Spodok klietky je výsuvný, čo zjednodušuje čistenie. Z prednej strany sa nachádzajú 4 ks krmítok, kde je možné dávať vodu či krmivo.  Misky sú jednoducho vytiahnuteľné aj z vonku, bez potreby otvárať hlavné dvierka klietky. Vzdialenosť medzi mrežami je 1cm , čo v nej umožňuje chovať aj drobotinu. Tvar klietky je “kváder”, takže papagáj sa v nej môže cítiť v pohode (narozdiel od guľatých klietok). Jedinou chybičkou klietky, ktorá sa jej dá vytknúť,  je to že na boku sa nenachádzajú aspoň jedny menšie dvierka, aby sa dala zavesiť búdka z vonku.  Ak by sa zvažovalo niečo také, treba klietku upravovať. Bydlá  sa dajú použiť buď tie, čo sú priložené v klietke alebo vlastné riešenie. Ja som volil vlastné riešenie a rozloženie si spravil podľa seba.  Klietka sa skladá veľmi jednoducho, nieje s tým žiadny problém, zároveň je aj jednoducho rozložiteľná.  Klietku môžem len odporučiť, vzhľadom na cenu sa dá zhodnotiť tvrdením “za málo peňazí, veľa muziky”.

 

Fotky:

 

 

Kde kúpiť:

Klietku je možné kúpiť v zoohit.sk (zoohit.cz) . V tomto obchode som ju objednával aj ja.  Dodanie trvalo prb. týždeň, došla rozložená v krabici.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Checkbox GDPR is required / checkbox GDPR je vyžadovaný

*