Hýl mexický


Ako už názov napovedá, ide o exota rozšírené v mexiku. Veľkosťou asi ako náš vrabec. Existujú aj mutácie. Mňa zaujal hlavne kvôli spevu, ako niektorí hovoria “spieva krajšie ako kanárik”. 

 

 

 

Základné údaje:

Rozšírenie: mexiko

Zaradenie: drobotina

Veľkosť: asi ako kanári

Mutácie: áno

Krmivo: proso, lesknica……

Náročnosť:nenáročný, znáša aj naše zimy vo voliére

Znášanlivosť: mimo hniezdenia určite znášanlivý (moja skúsenosť)

 

Popis:

Hýl mexický patrí medzi drobotinu. Veľkosťou je podobný kanárikovi. Samci podobne ako kanárikovia, vyspevujú. Ich spev je melodický a priíjemný. V dnešnej dobe sa dajú zohnať aj mutácie – viaceré “farby”. Na chov nieje náročný, v pohode zvláda aj naše podmienky v zime. Čo sa týka znášanlivosti, mimo hniezdenia je určite znášanlivý. Celú zimu ich v pohode zimujem s korelami, andulkami, neofémami.  Pokiaľ ide o krmivo, ako väčšina drobotiny, hlavne drobné zrno – ovos, lesknica, proso. Z pozorovania vo voliére som si všimol, že nieje problém ani s ovocím či zeleninou.

 

Môj chov:

Mimo sezóny hniezdenia ich mám v spoločnej voliére s rozmermi prb. 300x170x300. Spoločný chov tvoria korely, andulky, papagáje mnohofarebné, latamy, kanáriky a neofémy.  Mimo hniezdenia som nezaznamenal problémy či škriepky u tejto drobotiny. Kanárikov plánujem pri hniezdení dať pre istotu samostatne a  zvyšok plánujem nechať vo voliére aj hniezdiť.

 

Fotky:

 

 

 

 

 

 

 

Updated: 6.3.2018 — 10:11

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Checkbox GDPR is required / checkbox GDPR je vyžadovaný

*