Exota Olomouc 2023


V októbri 2023 sa opäť konala výstava Exota Olomouc. V areáli výstavišťa Flora. A bolo opäť veľa zaujímavých druhov a zaujimavých aktiviť. A nie len pre chovateľov papagájov.

 

 

 

Miesto: Výstavište Flora, Olomouc

Termín: Víkend 13-15 október 2023

 

Vrámci akcie bolo viacero výstav a možnosti pozrieť si aj výstavu venovanú nie len papagájom.  Pre deti tam bola možnosť jazdy na poníku, bolo tam viacero stánkov s rôznym tovarom na predaj.  Vrámci výstava bola exota – papagáje a exotické vtáctvo, výstava tukanov. A tí čo majú radi nie len faunu alebo aj flóru, mohli pozrieť výstavu rastlín – subtropických a tropickcýh rastlín a pálm.  V menšom zastúpení boli aj plazy, jaštery, bažanti a vodné vtáctvo.

 

Za vstupné pre dospelého, v cene 190kč, sa dalo absolvovať všetky uvedené aktivity (až na jazdu na poníkoch).

 

Vrámci výstavy exota – papagáje a exotické vtáctvo bola aj výstava špeciálne venovaná agapornisom, kanárikom a korelám. Zastúpené boli aj rôzne firmy na výrobu klietok/voliér, firmy s ponukou krmív/vitamínov a doplnkov pre chov. Ako aj stánky súkromných zoo ako Zoo Bošovice alebo zo Slovenska napríklad Ekopark Piešťany.

 

Zopár fotiek priložím aj tu, ale viac fotiek nájdete na stránke Petrova “zoo” na facebooku.  Link Petrova zoo – Exota Olomouc

 

 

 

Zopár foto z výstav rastlín

 

 

 

 

Updated: 15.10.2023 — 19:33

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Checkbox GDPR is required / checkbox GDPR je vyžadovaný

*