Huawei P20 lite


Odľahčená verzia P20 od firmy Huawei. Ide o lacnejšiu verziu vlajkovej lode 2018 od firmy Huawei. Ide o veľmi dobrý mobil, v prijateľnej cenovej hladine. Recenzia k mobilu je z prb 1/2 ročného dennodenného používania. 

 

 

 

Základné parametre:

Display : 5.84″, IPS, Full HD+

Procesor (CPU): HiSilicon,  octa-core (8x)

RAM: 4GB

Pamäť: 32/64 GB

Dualsim : ano.  single sim/zdielany slot na micro sd,  dual sim

Fotoaparát: dual, 16 MP + 2MP, 2MP širohouhlý

čítačka odtlačkov prstu: áno

odomykanie tvárou: áno

podpora flip-case: áno

konektor: USB-C

konektivita: wifi, nfc, usb-c, volte, 4G,

 

Systém, výkon, hardware:

Aj keď ide o “odľahčenú verziu” P20, stále je výkonovo na tom veľmi slušne. Počas používania som nezaznamenal žiadne zaváhania, žiadne lagovanie či spomalenie. V mobile používam všetký bežné aplikácie ako facebook, twitter, gmail a ďalšie. Navyše v ňom mám aj aplikácie, ktoré som si doinštaloval, ako napríklad ibm verse na firemné maily,  shmu na počasie, ticket restaurat na prehľad o kredite na stravných lístkoch, DJI Go na používanie s DJI kopterou, mail klient na domáce maily a pod. Napirke tomu že som app nijak neupravoval, bežali súbežne bez dolaďovania, mobil to v pohode zvládal.

Systém je užívateľsky príjemný, ide o klasické emui rozhranie od huawei. V menu sa orientuje ľahko, bez problémov.

4GB RAM v pohode postačuje na bežné používanie a aj na viac ako bežné. Neregistroval som žiadny dôvod kedy by to bolo malo.

Telefón podporuje aj micro SD kartu. V mobile som používal 32GB microsd kartu, na ktorú som ukladal fotky, videá.

S GPS som nemal ani raz problém. Používal som waze aj googlemaps navigáciu, v meste  či po diaľnici. Ani raz nebolo zaváhanie. GPS fix bol rýchly, telefón ma podporu A-GPS, Glonass.

 

Fotoaparát a video:

Pri fotoaparáta, jedine čo by som vytkol je chýbajúca optická stabilizácia. Má automatické zaostrovanie, dualny fotoaparát. Hlavný fotoaparát je 16 MP, vedľajší je 2 MP širohouhlý. Vďaka duálnemu snímaču umožňuje využívať aj rozmazané pozadie. Kvalita fotiek je v pohode, vzhľadom na parametre. Voči vlajkovým lodiam sa určite porovnávať nedá, ale v danej cenovej kategórie je určite konkurencie schopný. Ďalšou chybou ktorú by som vytkol je chýbajúca podpora 4K. Video je možné natáčať len 16 Mpix. Trochá nechápem, prečo pri displejoch s pomerom 16:9, 18:9 a pod, pri dnešných monitoroch, mobilné telefóny stále robia fotky s max rozlíšením a max MP len v pomere 4:3. Fotoaparát má aj blesk, umožňuje viacero režimov.

 

Display: 

Ide o typ IPS, s rozlíšením FHD +, veľkosť 5.84″. Čitateľnosť na slnku je dobrá, ale s limitmi IPS. Na priamom slnku či v slnečnom počasí je to s čítateľnosťou trochu horšie. V porovnaní s amoledmi od samsugu stále má čo doháňať. Po “vzore” iphone, aj huawei išiel do výrezu v displeji. Výhodou je že v menu je aj možnosť “skryť” tento výrez, kedy sa zvýšok pásu hore v displeji zafarbí na čierno, čím vlastne “výrez” zanikne.  Podanie farieb je pekné, mobil umožňuje aj podporu modrého filtra – na šetrenie očí pri čítaní.

 

Baterka:

Všetko záleží od používania. Ja som na mobile využíval mobilné dáta 4G, používal wifi, telefonoval pomenej, Pri tomto bežnom používaní mi mobil vydržal 2 dni. Podporuje fast charging – rýchlo nabíjanie. Má USB-C na nabíjanie. Baterka je vstavaná, výmena je možná len v servise alebo po rozobratí mobilu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Checkbox GDPR is required / checkbox GDPR je vyžadovaný

*